ARAŞTIRMA

6769 sayılı Sinai Mülkiyet Kanunu ile incelemesiz bir sisteme sahip tasarımlara yenilik incelemesi zorunluluğu getirilmiş ve Türk Patent ve Marka Kurumu’nun yeni bulmadığı tasarımların ilana çıkmadan iptali mümkün kılınmıştır. Bu sebeple, zaman ve maliyet açısından daha büyük bir kayba uğramamak adına tasarımlarınızın başvurudan önce Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yenilik araştırmasına tabi tutulması büyük önem kazanmaktadır.
Tasarım müracaatı yapmadan önce ön araştırma hem maliyet hem de zaman kaybını önlemek için müvekkillerimizden gelen bilgiler doğrultusunda ulusal ve uluslararası tasarım veri tabanları taranarak araştırılmaktadır.

BAŞVURU

Tasarımlarınızın görsel korunması için başvurunuz Tasarım departmanımız tarafından özenle hazırlanır ve tüm tescil süreci boyunca müvekkillerimize bilgi akışı doğru ve zamanında iletilir.

YENİLEME

Tescilli tasarımların korunma süresi başvuru tarihinden itibaren beş yıl olup ancak bu süre beşer yıllık dönemler halinde yenilenmek suretiyle yirmi beş seneye kadar uzatılabilir. MARES PATENT yenileme süreçleri ile ilgili her türlü konuda müvekkillerine zamanında ve doğru bilgilendirme yapmaktadır.

SİCİL İŞLEMLERİ

Tasarım sahibi nevi ve ünvan değişiklikleri , tasarım devir , miras intikal , tasarım lisans , tasarım feragat işlemleri hızlı şekilde enstütüye bildirilmesi gereken konulardır. Tasarım uzmanlarımız her ay düzenli olarak kontrollerini yaparak tespit ettikleri değişiklikleri sizlere bildirmektedir.

RAKİP ANALİZİ

Her ay 2 kere yayımlanan tasarım bültenlerini düzenli bir şekilde taranarak müvekkillerimizin talepleri doğrultusunda rakip analiz raporları düzenli olarak hazırlanmaktadır.

info-5@2x
icon-1@2x

Profesyonel Danışmanımıza Bağlanmak İster misiniz?

Profesyonel Danışmanımıza Bağlanmak İster misiniz?

Marka, patent, faydalı model, tasarım başvurunuz hakkında ön bilgi alabilir, başvuru yapabilir, aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Hemen Bağlanın